BlackBox

296%

wzrostu ruchu
na stronie internetowej

BlackBox to jedna z najbardziej znanych firm cateringowych w Szczecinie. Firma rodzinna, która na rynku gastronomicznym jest od ponad 20 lat.

Wspólnie pracujemy nad uzyskaniem pozycji lidera cateringów dietetycznych w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i innych miastach ościennych aglomeracji szczecińskiej. Firmie BlackBox zapewniliśmy kompleksową ofertę, od content marketingu, fotografii produktowej po konsultacje i realizację kampanii reklamowych w internecie.

Zakres naszych działań:

Optymalizacja strony internetowej

Implementacja certyfikatu SSL

Opracowanie słów kluczowych

Techniczne SEO

Pozycjonowanie i link building

Analityka internetowa

Dalsze działania pozycjonujące

Jak wygląda nasza współpraca?

Początek pracy nad serwisem polegał na wdrożeniu certyfikatu SSL, którego strona nie posiadała, oraz pełnej implementacji analityki. Podpięte zostały narzędzia - Google Tag Manager, Universal Analytics, Google Search Console, Remarketing Tag. W przypadku optymalizacji głównym problemem były niedopasowane meta opisy lub nieodpowiednia struktura nagłówków na niektórych podstronach. Problematyczne były również zbyt krótkie treści, których objętość należało powiększyć. Główne problemy na początku wykonywanych działań były następujące:

brak opisów meta description
zbyt krótkie opisy, które mogły spowodować problemy związane z ‘thin content’
nieodpowiednio dopasowane opisy meta title
zerowy profil linków zewnętrznych
dla niektórych podstron nieodpowiednia struktura nagłówków

Nasze działania rozpoczęły się od optymalizacji wydajności witryny, a następnie poprawy wszystkich opisów meta title/description w obrębie całego serwisu.

Poprawiona została również struktura nagłówków H1-H6.

W kolejnym etapie poprawione zostały opisy tam, gdzie istniało ryzyko wystąpienia problemu “thin content”. Treści zostały opracowane w oparciu o wcześniej przygotowaną hierarchię słów kluczowych.

W międzyczasie prowadziliśmy działania związane z link buildingiem. Linki pochodziły ze zdywersyfikowanych źródeł, którymi były serwisy internetowe z popularnych platform contentowych, profile, fora internetowe, serwisy społecznościowe i artykuły z linkami. Pozyskanie łącznie kilkuset linków zewnętrznych w połączeniu z optymalizacją witryny pozwoliło na znaczne zwiększenie widoczności i ruchu na stronie

Dzięki prowadzonym działaniom onsite i offsite udało się uzyskać znaczny wzrost widoczności w szerokim zakresie fraz

od TOP3 do TOP50.

A oto efekty naszej współpracy

Dzięki wdrożonym zmianom i działaniom SEO strona uzyskała:

269,36%
więcej ruchu w stosunku rok do roku
350
obecna liczba słów kluczowych w Google
80%
ruch z kanału wyszukiwań organicznych to ponad 80% całego ruchu na stronie
TOP10
słowa kluczowe są w TOP10 wyników wyszukiwarki Google

Zobacz również